Obec Veľký Lipník
obecVeľký Lipník
rozšírené vyhľadávanie

Sezóna 2020

Finále OHL SB je už za nami a tým aj naša tohtoročná krátka športová hasičská sezóna.

Tohto roku sme ako nováčik dostali dôveru a organizovali sme 2.kolo OHL Sabinov. Nakoniec to bola jediná súťaž v našom okrese, nakoľko finále ligy, ktoré mali organizovať chlapci z Plavnice bolo zrušené pre zvýšené riziko nákazy vírusom Covid -19.

Náš okres reprezentovali 4 družstvá a to : Veľký Lipník A ,Veľký Lipník B, Plavnica a Sulín.

Teraz niečo k finále a celkovému poradiu.

Veľký Lipník A - do Ďačova sme sa vybrali v oklieštenej zostave, nakoľko nás jeden prudár skôr opustil, pretože nebol spokojný s našimi výkonmi Aj napriek tomu mu chceme poďakovať, že reprezentoval našu obec. Druhý prudár sa nemohol zúčastniť z pracovných dôvodov. Stiahli sme k nám prudára z béčka, ktorý s nami behal iba jednu súťaž a druhého sme si požičali na hosťovanie z Plavnice aj za cenu stiahnutých 2 bodov. Pred finále sme boli v tabuľke na 9.mieste a verili sme, že sa posunieme vyššie aj keď na pódióve umiestnenia to už nebolo. Povedali sme si, že nemáme čo stratiť a ideme na plno.

Prvý pokus všetko sadlo, chlapci vybehli. Pravý prúd 14:71 a ľavý 16:06.

Druhý pokus ako cez kopirák.

Pravý prúd 14:76 a ľavý 16:05. Škoda tej 16nástky , čas 14:71 by nás vyhodil na 4.miesto a podskočili by sme aj v celkovom hodnotení.

Nakoniec nám to stačilo na 10.miesto z 26 a v lige sme sa umiestnili na konečnom 9.miesto zo 17 ligových družstiev. Naše ciele boli pred sezónou trošku vyšsie. Napriek tomu, že naše tréningy neboli také ako minulí rok a aj zostavu sme vždy skladali inú na každé kolo myslíme si, že ako nováčik môžme byť spokojný aj s týmto umiestnením. V súťaži o pohár Mareka Sedláka, kde sa spočítavali všetky naše časy z ligy, sme sa umiestnili na peknom 3.mieste. Dúfam, že v budúcom roku zaberieme a skončíme vyššie v tabuľke. Budem rád ak sa do tejto ligy prihlásia aj naše šikovné ženy v budúcej sezóne. Príspevok za naše Bečko pridám neskôr, nakoľko si ho chlapci píšu sami a sú dosť zaneprázdnení Škola,praca atd.

Ďakujeme veľmi pekne všetkým, ktorý nám verili, fandili a povzbudzovali aj túto sezónu. ĎAKUJEME

Dátum vloženia: 1. 10. 2020 10:09
Dátum poslednej aktualizácie: 1. 10. 2020 10:14
Autor: Bc. Vladimír Stempák